Середа, 23 Червня, 2021
novyny.org@gmail.com
Здоров'я

50% молоді може втратити слух через гучну музику

За даними ВООЗ, сьогодні близько п’яти відсотків населення світу, що становить 432 мільйони дорослих та 34 мільйони дітей, потерпають від втрати слуху

12 лютого Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила про заходи, що покликані зменшити ризик втрати слуху серед молоді внаслідок надто гучного прослуховування музики зі смартфонів та аудіоплеєрів. Про це повідомляє DW.

В організації зазначили, що зараз близько 50 відсотків молодих людей у віці від 12 до 35 років по всьому світу, що становить близько 1,1 мільярда людей, ризикують у перспективі втратити слух через надто гучне звукове середовище.

Перед Всесвітнім днем слуху, який відзначають 3 березня, ВООЗ разом з Міжнародним союзом електрозв’язку (International Telecommunication Union – ITU) розробила новий міжнародний стандарт для виробництва та використання смартфонів та аудіоплеєрів, що має зробити прослуховування музики з них безпечнішим.

“З огляду на те, що у нас є технологічне ноу-хау для запобігання втраті слуху, не повинен мати місця факт, що так багато молодих людей продовжують завдавати шкоди своєму слуху під час прослуховування музики. Вони мають зрозуміти, що як тільки втратять слух, він не повернеться”, – заявив генеральний директор ВООЗ, доктор Тедрос Адханом Гебрейесус.

Таким чином, у ВООЗ рекомендують виробникам включати в пристрої вбудовану систему для вимірювання рівня гучності та тривалості музики. Вона має попереджати користувачів про перевищення ліміту безпечного прослуховування та про те, що слуху завдається шкода.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.