Середа, 23 Червня, 2021
novyny.org@gmail.com
Світ

Австралія офіційно визнала вимирання першого виду ссавців через зміни клімату

Австралійське міністерство навколишнього середовища ніяк не прокоментувало офіційне оголошення рифового мозаїчнохвостого щура вимерлим видом

Австралійське міністерство навколишнього середовища та енергетики офіційно перевело в категорію вимерлих тварин рифового мозаїчнохвостого щура (Melomys rubicola).

Повідомлення про це опубліковано на сайті міністерства, передає N+1.

Melomys rubicola, про зникнення якого через зміни клімату вчені повідомили ще в 2016 році, водилися тільки на невеликому (близько чотирьох гектарів) острові Брембл-Кей на північному сході Торресової протоки в північній частині Великого Бар’єрного рифу.

Востаннє представника виду бачили рибалки в 2009 році, у 2014 році співробітники Квінслендського університету і Департаменту охорони навколишнього середовища та спадщини штату Квінсленд встановлювали на острові пастки й камери, а також протягом двох годин прочісували острів у денний час. Жодної тварини побачити не вдалося, в силу чого вони зробили висновок про вимирання виду.

Причиною вимирання, на думку вчених, стало різке 97-відсоткове скорочення площі острова, придатного для проживання щурів, і дефіцит харчових ресурсів, викликаний регулярним затопленням острова через зростання рівня Світового океану.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.