Середа, 25 Листопада, 2020
novyny.org@gmail.com
Україна

В Україні з’явилась нова професія

Перша група майбутніх трансплант-координаторів вже отримують знання

У рамках медичної реформи в Україні з’явилась нова професія “трансплант-координатор”. Перша група майбутніх трансплант-координаторів вже вчиться у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України.

Про це повідомляє 1NEWS.

Трансплант-координатори налагоджимутимуть зв’язок між усіма учасниками процесу трансплантації, зокрема перевірятимуть та отримуватимуть згоди на донорство, вчасно та систематично оновлюватимуть інформацію у Єдиній державній системі трансплантації (ЄДІСТ), організовуватимуть оперативне та безпечне транспортування органів. Вони комунікуватимуть між донорами та їх родинами і реципієнтами, які очікують на трансплантацію.

Перша група майбутніх трансплант-координаторів вже вчиться у Запорізькій медичній академії післядипломної освіти МОЗ України. Практичну частину (близько 70% курсу) медики проходять у Центрі трансплантації Запорізької обласної лікарні.

Загалом курс підготовки триватиме 156 навчальних годин, з них 106 годин – практика. Тривалість курсу 1 місяць, навчання повністю безоплатне. В групі до 12 людей. В основі курсу – настанови та практика з трансплантації ЄС (зокрема – Іспанії) та США.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.