Понеділок, 14 Червня, 2021
novyny.org@gmail.com
Суспільство

Члени виборчої комісії, які видаватимуть виборчі бюлетені іншим особам, ризикують опинитися за гратами

Покарання за використання голосів виборців, які перебувають за кордоном, може настати лише після виборів. Але, за словами Авакова, превенція можливих фальсифікацій починається вже зараз.

Про це повідомив Аваков в інтерв’ю “Дзеркалу тижня”.

“Список громадян, які виїхали за кордон і на час голосування перебувають за кордоном, міститиметься в нашій прикордонній базі. Кожен член кожної виборчої комісії буде попереджений про це. Кожен знатиме: якщо він видасть бюлетень іншій людині, то ризикує отримати від трьох до п’яти років позбавлення волі”, – сказав Аваков.

“Превенція починається зараз, коли ми говоримо про можливі фальсифікації вголос і намагаємося їм запобігти. Сьогодні ми з генпрокурором обговорювали, чи можна заблокувати в реєстрі всіх цих виборців, згідно зі списком? Ні, не можна, потрібного законного механізму для цього немає. А раптом людина приїде в останній день? Ми не можемо позбавляти її виборчого права. Ми плануємо зібратися з членами ЦВК і обговорити питання протидії ймовірним порушенням такого роду, але поки що маємо законну можливість покарати порушника тільки потім — коли вибори вже закінчаться”, – розповів Аваков.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.