Четвер, 20 Січня, 2022
АвторськеРозслідування

Шабунін над НАБУ? Можливо й таке…

���� ��� ������� �������� ������ ��� ��������� ����� ������8 �� ����� ��� / ���

Зовсім неочікувано сталося так, що внаслідок неконтрольованого витоку інформації стала доступною переписка між Директором НАБУ Артемом Ситником і представником Центру протидії корупції Віталієм Шабуніним.


Це листування між «громадським активістом» і очільником НАБУ свідчить про те, що, в порушення статті 4 Закону України «Про Національне антикорупційне бюро України», Віталій Шабунін не просто втручається в роботу НАБУ, а й дає Директору НАБУ письмові вказівки, які стосуються питань досудового розслідування у конкретних кримінальних провадженнях, і які точно не передбачені Кримінальним процесуальним кодексом України.

В додатку до одного з листів, які Віталій Шабунін надсилає Артему Ситнику, є файл з переліком конкретних кримінальних проваджень, серед яких відзначені ті, де заявником виступає ГО «Центр протидії корупції», а також інші справи, які Шабунін називає «важливими». Також Шабунін просить Директора НАБУ про можливість час від часу «питати» про хід розслідування в цих справах. Тема листа «Справи, про які ми говорили» свідчить про їх попереднє обоговорення Артемом Ситником і Віталієм Шабуніним.

Іншим листом громадський активіст Віталій Шабунін вказує Директору НАБУ на ще одне кримінальне провадження і наголошує на тому, що це «дуже важлива справа». А важлива вона тому, що «за нею дивляться американці». Також представник ГО «Центр протидії корупції» дає вказівку Артему Ситнику щодо необхідності допиту в конкретному кримінальному провадженні певної особи як свідка. В додатку до листа міститься копія заяви на ім’я Директора НАБУ про вчинення посадовими особами ряду комерційних банків України злочинів у співучасті з посадовими особами окремих банків Ліхтенштейну та Австрії, а також посадовими особами Національного банку України.

При перегляді листування представника «Центру протидії корупції» Віталія Шабуніна та Директора НАБУ Артема Ситника одразу виникає асоціація з матеріалом під назвою ««Черная бухгалтерия» Партии Регионов – причина крушения директора НАБУ и замены посла США в Украине», який вийшов 11 лютого 2019 року на інформаційному ресурсі «Голос.UA». Зокрема, в названій статті йдеться про те, що «сьогодні ні для кого не секрет, що діяльність НАБУ та окремих антикорупційних організацій, з моменту їх створення, розглядається у ключі тісної співпраці з представниками США в Україні та “фан-клубу” НАБУ, який складається з антикорупційних громадських організацій та окремих експертів з питань боротьби з корупцією, які претендують на те, щоб бути лідерами громадської думки». Переписка «лідера громадської думки» Віталія Шабуніна з Директором НАБУ свідчить про те, що співпраця посольства США з антикорупціонерами і НАБУ не обмежується лише тренінгами чи наданням фінансової та матеріально-технічної допомоги. Мова йде про безпосереднє втручання представників іноземної держави напряму або через агентів впливу в хід розслідування конкретних кримінальних справ.


З нетерпінням чекаємо відповіді Артема Ситника на запитання: хто все таки керує в незалежному Національному антикорупційному бюро України? Він, Шабунін чи хтось третій? І чи не є порушенням принципу безсторонності та незалежності НАБУ «спілкування» його очільника і громадського активіста щодо конкретних кримінальних проваджень?

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.