Середа, 24 Липня, 2024
Політика

Електорат Володимира Зеленського сприймає вибори як чергове шоу, в якому вони можуть взяти участь

Письменниця Оксана Забужко пояснила, в чому полягає “феномен Зеленського” і чому українське суспільство обрало собі за модель поведінки “колективне самогубство”.

Про це повідомляє 5 канал.

“Існує те, що я називаю “феномен Зеленського” – тобто кандидат, який з’являється нізвідки, котрий є вперше абсолютно віртуальною постаттю. Про нього, як про політичну фігуру, як про політика (хай навіть потенційного), який збирається бути державцем і Головнокомандувачем нашої армії, яку ми всі гуртом 2014-го року підіймали і чекали, доки вона стане на ноги, щоб захистити нас принаймні на цьому етапі (хай навіть 7% нашої території ми собі ще не повернули) – але немає усвідомлення. Це мене лякає найбільше”, – зазначає письменниця.

Вона також додає, що українці, які збираються підтримати Зеленського на виборах, лишень беруть участь у своєрідному шоу.

“Саме тому я написала про колективне самогубство як про таку форму ніби розваги, участі в масовому шоу; ніби загального сприйняття цих виборів, як чергового шоу, в якому ми беремо участь, голосуючи за клоуна (котрого нам 15 років показують у серіалах “Свати-1”, “Свати-5”, “Слуга народу” і всякі такі інші)”, – каже Забужко.

При цьому вона зазначає: поява серіалу “Слуга народу” – дуже вдало прописана з точки зору психологічних маніпуляцій технологія. 

Залишити відповідь