Субота, 25 Січня, 2020
Політика

Штайнмаєр повідомив, що містить так звана “формула Штайнмайера”

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмаєр розповів, звідки взялась і що передбачає так звана “формула Штайнмаєра”.

Про це повідомляє ВВС з посиланням на коментар Штайнмаєра .

Він розповів, як виникла так звана “формула”.

“Була ситуація на перемовинах у Парижі три роки тому, які проводилися на зустрічі нормандської контактної групи на найвищому рівні. Перемовини не просувалися, тому що насправді проєкти, які мали бути імплементовані після мінських угод, стали відомими… Але кроки, які мали бути зроблені обома сторонами, були занадто великими. Саме тому формула не містить нічого більше, ніж спробу зробити з великих кроків (запропонованих в угодах. – Ред.), які учасники конфлікту не хотіли робити, низку менших кроків, які, попри їх сутність та наслідки, досі треба узгодити”, – сказав пан Штайнмаєр.

Відповідаючи на питання кореспондентки ВВС , якою була роль Росії у створенні цієї формули і чи є правдивими слова Петра Порошенка, що вона “написана” у Кремлі, президент Німеччини сказав “ніякою” і зазначив: “По-перше, я не розумію ваше питання”.

“Таким чином аргумент (про російський вплив. – Ред.) мене дивує, оскільки був присутній тодішній президент (Порошенко. – Ред.)”, – додав він.

Ймовірно, пан Штайнмаєр міг помилитися з точною датою чи місцем перемовин, оскільки зустріч в нормандському форматі у Парижі за участі лідерів чотирьох держав та очільників МЗС пройшла 2 жовтня 2015 року, тобто чотири роки тому. А у жовтні 2016 року зустріч у такому форматі відбулася у Берліні й вона була останньою.

Залишити відповідь

eighteen − 17 =

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.