Субота, 2 Березня, 2024
Політика

Україна потрапила до списку країн, які порушують права інтелектуальної власності

Україну внесли до списку країн, які завдають шкоди економічним інтересам Євросоюзу.

Про це повідомляється в річній доповіді Єврокомісії щодо захисту та забезпечення прав інтелектуальної власності у третіх країнах.

У переліку Україну внесли до країн другого пріоритету. За кількістю порушень та їх наслідками вона поступається лише Китаю, який посідає першу позицію.

“Індія, Індонезія, Росія, Туреччина і Україна залишаються країнами 2-го пріоритету. У цих країнах виявили серйозні системні проблеми у сфері захисту та дотримання прав інтелектуальної власності, що спричиняє суттєву шкоду для бізнесу Євросоюзу. У порівнянні з попередньою доповіддю, ці країни не мали прогресу, або продемонстрували лише обмежений прогрес у вирішенні цих занепокоєнь”, – йдеться в документі.

У ЄС зазначають, що в Україні є проблеми з законодавчим захистом інтелектуального права, механізмами реєстрації торговельних марок, а також транзитом контрафактної та піратської продукції на ринки Євросоюзу.

При цьому там відзначили ухвалення Верховною Радою закону №2415 про організації з колективного менеджменту (Закон України “Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав” – ред.) у травні 2018 року.

Залишити відповідь