Субота, 2 Березня, 2024
Економіка

Світова економіка може повернутися в епоху Великої депресії 1920-х років

Нова епоха Великої депресії може бути спричинена нерівністю між різними групами населення країн та нестабільністю фінансового сектора.

Про це повідомила директор Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва в Інституті міжнародної економіки Петерсона у Вашингтоні, передає прес-служба МВФ.

За словами Георгієвої, нова епоха Великої депресії може бути спричинена нерівністю між різними групами населення країн та нестабільністю фінансового сектора. Голова фонду пояснила, що, незважаючи на те, що розрив у нерівності між країнами за останні 20 років істотно скорочувався, розбіжності всередині країн, навпаки, зростали.

Зокрема, надмірна нерівність в доходах населення всередині країн може перешкодити зростанню і привести до “політичних потрясінь” та зміцненню популізму.

“Наприклад, у Сполученому Королівстві 10% найбагатшого населення має стільки ж грошей, скільки і 50% найбіднішого. Певним чином ця тривожна тенденція нагадує раннє ХХ століття, коли технології та інтеграція в рівній мірі призвели до першої “позолоченої епохи”, потім до “ревучих двадцятих” і, нарешті, до фінансової катастрофи”, – зазначила директор.

На думку Георгієвої, протягом наступного десятиліття такі проблеми, як зміна клімату і посилення торгового протекціонізму, можуть призвести до соціальних заворушень і нестабільності на фінансових ринках.

Залишити відповідь