Середа, 28 Липня, 2021
novyny.org@gmail.com
Політика

Громадський рух ЧЕСНО повідомляє що середній внесок українця на фінансування партії приблизно 121 тисяча гривень

За останні два роки близько 20 тисяч українців офіційно профінансували політиків на понад 4 мільярди гривень. Середній внесок — 121 тисяч гривень або майже 5 тисяч доларів США. 

Про це повідомляє громадський рух ЧЕСНО з посиланням на фінансові звіти партій та кандидатів за 2018 і три квартали 2019 року.

Для порівняння, представники Чесно наводять середній внесок на кампанію з переобрання Дональда Трампа у 2019 році становив 176 $ (близько 4400 грн).

“За законом українські партії можуть фінансувати юридичні особи (бізнес або громадські організації) та фізичні особи (звичайні громадяни). Підрахунки показують, що останні роблять це частіше”,- йдеться в повідомленні

Уточнюється, що протягом останніх двох років фізичні особи дали 2,4 мільярда гривень партіям і кандидатам на президентських виборах.

Ще близько 509 мільйонів віддали 281 підприємство та громадська організація. Також, близько півмільярда гривень надійшло на виборчі фонди кандидатів у нардепи.

В громадському русі підкреслили, що партії і кандидати в президенти назбирали близько 4 мільярдів гривень — ця сума рівна річному бюджету, наприклад, міста Вінниця.

Найбільше коштів від фізосіб, 564 мільйона, отримала партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”.

Лише в “Аграрної партії України” більше половини суми внесків — від юросіб. Політсилу часто фінансували сільськогосподарські підприємства.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.