Середа, 28 Лютого, 2024
Кіно

У Держкіно заборонили п’ять фільмів, в тому числі один за участю Зеленського

Державне агентство України з питань кіно (Держкіно) в 2019 році заборонило демонстрування і розповсюдження на території країни п’яти фільмів, з яких два російських, французький та американський , а в одному знімався нинішній президент України Володимир Зеленський.

У повідомленні Держкіно, поширеному у вівторок, відзначається, що три фільми заборонені на підставі закону про “Про кінематографію” та наказів Мінкультури “Про доповнення переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці” за зверненнями Служби безпеки України.

Зокрема, мова йде про два іноземних фільми: “Мачете” (реж. Родрігес Р., 2008 г., США), через те, що там знімається американський актор Стівен Сігал, і “Бешкетники з Тімпельбаха” (реж. Бери Н., 2008 г., Франція), через те, що там знімався французький актор Жерар Депардьє.

Третім фільмом з цієї категорії є “Вісім перших побачень” (реж. Додсон Д., Маляревский А., 2012 року), який заборонений через те, що там знімалася російська актриса Катерина Варнава, так як вона внесена до переліку осіб, які створюють загрозу нацбезпеці України.

Одним з продюсерів і сценаристів цього фільму був нинішній президент України Володимир Зеленський. Також він зіграв в ньому одну з головних ролей.

Так само, на підставі рішення Експертної комісії з питань розповсюдження і демонстрування фільмів були заборонені два російські фільми: “Я так не думаю” (реж. Д.Даніелян 2017 г.) і “Стріла” (реж. Є. Нікітін, 2017 р .)

Залишити відповідь