Неділя, 3 Березня, 2024
Події

Родичі загиблих у катастрофі MH17 влаштували мовчазну акцію біля Російського посольства

У Гаазі родичі загиблих внаслідок збиття малазійського Boeing рейсу МН17 на Донбасі влаштували традиційну мовчазну акцію.

Про це повідомляє Hromadske.

Так, учасники акції поставили 298 білих стільців, які символізують життя усіх, хто був на борту літака. Поруч поставили банер «человечность превыше политики» та таблички з написом «ми тільки хочемо правди».

Родичі чекають на початок судового процесу у справі, який розпочнеться 9 березня.

«Це 6 років болю і суму. Я отримала свій довічний вирок, мій біль не зникне ніколи і з кожним днем я сумую за дітьми лише сильніше. Для мене це так, ніби сталося вчора, я не можу це кудись діти, це річ, яка контролює твоє життя», — сказала Сілейна Фрейдрикс, яка втратила сина та його дівчину. 

Водночас Фредрикс висловила думку, що малоймовірно, що Росія найближчим часом щось визнає у цій справі, «бо тоді вони одразу мусять визнати, що були на сході України».

«Це всі знають і так, але тоді їм доведеться зізнатися в цьому. Я буду весь час на суді. Звісно, це акт правосуддя, але для мене найважливіша річ — знати правду», — додала вона.

«Ми приїхали сюди, бо на цьому рейсі був наш син Джек. Він мандрував у Сідней, додому, але так і не повернувся. Ми приїхали спеціально, щоб потрапити на початок суду», — сказали австралійці Джон та Мерін О’Браєн, які втратили 25-річного сина Джека.

«Важливо, щоб усіх причетних назвали на ім’я і люди це почули на процесі — хто відповідальний, не лише ці 4 обвинувачених, але й вище і нижче за званням. Щоб кожна особа, яка відіграла будь-яку роль у цьому масовому вбивстві була притягнути до відповідальності, до якої можливо її притягнути», — наголосив Джон.

«Нашому сину було 25 років, він тільки почав доросле життя. Закінчив університет, вивчав бізнес, спортивний менеджемент, працював у фітнес індустрії. Він поїхав у подорож Європою на 7 тижнів і просто повертався з неї додому», — додала Мерін.

«Може колись, коли влада в Росії зміниться, вони щось визнають. Але не схоже, що це станеться скоро — вони не зробили цього за 5 років, тому я не бачу, чому це має раптом змінитися», — наголосив Джон. 

«Ми не можемо контролювати, чи визнає щось Росія. Ми тут представляємо Джека і саме тому цей суд важливий — бо не дивлячись на всі заперечення, весь світ дізнається справжні докази і вердикт, який винесуть на основі них», — резюмувала Мерін.

Залишити відповідь