Середа, 8 Грудня, 2021
novyny.org@gmail.com
Економіка

Фінансова підтримка культури вигідна для держави, аніж звільняти їх від податків

Заместитель министра культуры, молодежи и спорта Украины Светлана Фоменко во время пресс-конференции на тему: «Защита объектов ЮНЕСКО: новые буферные зоны в Киеве, объекты реставрации в Украине на 2020 год », в Киеве, 7 февраля 2020 г. Фото Ратынский Вячеслав / УНИАН

Фінансова підтримка культурних інституцій і проєктів у нинішніх умовах кризи більш вигідна для держави, аніж звільняти їх від податків заради виживання.

Про це повідомляє в.о. міністра культури та інформаційної політики Світлана Фоменко в інтерв’ю Укрінформу.

«Якщо ми не будемо припиняти фінансування культурних проєктів і зміниться формат їх проведення, якщо будемо надавати адресну підтримку для мінімізації збитків культурних інституцій, в економіку повернуться ресурси у вигляді податків і витрат споживання», – сказала Фоменко.

Вона пояснила, що якщо, наприклад, сьогодні зупинити закупівлю книг для бібліотек, то сектор втрачатиме економічні можливості, й у програші будуть і держава, і книговидавничий бізнес, і, зрештою, читачі.

«Підтримка держави в цей період є ключовою, адже сфери культури і туризму є найбільш ураженими від кризи: туризм у принципі не може працювати на карантині, частину процесів у виробленні культурного продукту неможливо перевести в онлайн, креативні індустрії, як правило, представлені малим і середнім бізнесом, якому важко швидко переформатовати бізнес-процеси. Мені не подобається, коли культуру протиставляють економічному розвитку, культура сама є складовою цього розвитку», – наголосила очільниця міністерства.

Водночас Фоменко повідомила, що сьогодні у МКІП працюють над пакетом необхідних дій для відновлення роботи галузі й аналізують різні сценарії розвитку подій.

«Однозначною є потреба у виробленні системних і ефективних механізмів підтримки, які можуть бути гнучкими та застосовуватися до різних сфер культури й креативних індустрій. Причому, це не може бути просто набір податкових пільг» – сказала вона.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.