Неділя, 28 Листопада, 2021
novyny.org@gmail.com
Екологія

Українські експерти розповідають, як пилові бурі та пожежі впливають на екологію

Більшість пожеж – це підпал сухої трави на відкритій території

Про це розповів Олександр Чистяков, голова Національної екологічної ради України у ефірі Громадського.

“Перш за все, посуха відобразиться на наших малих річках. Не варто забувати, що за роки незалежності з карти України зникло більше 10 тисяч рік. Тому малі водотоки відчують зневоднення в першу чергу. По-друге, не варто забувати, що рік почався дуже серйозними вітрами, які фактично видули вологу з поверхневого шару ґрунту 3-5 см. Що ми відчули кілька днів тому в Києві, коли вийшли в себе вдома на балкони? Вперше до Києва прийшла пилова буря”, – розповів Олександр Чистяков.

“Це комплексна проблема. Маловодна та безсніжна зима — це тільки один маленький фактор. Другий — у нас дуже велика розораність полів. Вчені давно вже радять її знизити відсотків на 15-20. Третій — це те, що зникають лісосмуги, які призначені зберігати поля. Через те, що вони виявились нічиїми, їх почали або вирубувати, або вони почали заростати, не пропускаючи вітер на поля. Через що з’явився такий собі парниковий ефект”, – додав він.

“Найтиповіша для нас проблема — не посуха, а підпали трави та розораність ґрунту. У нас 54% землі розорані, це — найбільший показник у світі”, – каже Олексій Василюк, голова «Української природоохоронної групи».

“Ми можемо бути спокійними за врожай, за продовольчу ситуацію в країні. Ми експортуємо 70% товару і можемо нагодувати ще три такі країни, тому для внутрішнього ринку точно продукції буде достатньо”, – розповідає Тарас Висоцький, заступник міністра розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства.

“Однозначно, ця ситуація зменшить врожай на Поліссі, перш за все — жита. Але глобально на галузь це не вплине, і цього все одно буде достатньо, аби забезпечити експорт. У нас зараз відбувається посівна, і ми бачимо, що темпи посіву більші, ніж навіть минулого року. Є зменшення кількості вологи, що впливає на врожайність, але цього буде достатньо для ринку із запасами мінімум вдвічі. Дійсно, цей рік є з мінімальною кількістю вологи в ґрунтах. Проте ми проводили дослідження, що фізично кількість вологи за останні п’ять років збільшилась”, – додав Тарас Висоцький.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.