Вівторок, 5 Березня, 2024
Кримінал

Поліцейські Рівненщини викрили групу осіб в організації бурштинового бізнесу

За результатами проведення заходів з протидії незаконному видобуванню бурштину-сирцю  правоохоронці викрили угруповання, яке налагодило скупку, обробку та подальший експорт дорогоцінного каміння.

Про це повідомляє департамент стратегічних розслідувань Національної поліції України.

Наразі оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, слідчі обласної поліції із залученням спецпідрозділу КОРД, Національної гвардії України та працівників оперативного штабу обласної поліції проводять санкціоновані обшуки за місцями скупки, обробки бурштину та за місцем проживання учасників угруповання. Вже вилучено значну кількість обробленого та необробленого каміння.

До складу групи  входило чотири мешканці Сарненського району, кожний з яких відповідав за свій напрям діяльності. Організатор контролював діяльність угруповання та розподіляв кошти, отримані від підпільного бізнесу, інші учасники підшукували клієнтів для оптової реалізації каміння, займалися скупкою бурштину-сирцю, організовували обробку каміння, відповідали за його зберігання та подальший збут.

Так званий офіс знаходився у гаражі на території господарства, що  належить одному з учасників угруповання. Аби не потрапити у поле зору поліцейських та з метою конспірації злочинної діяльності, вони працювали у закритому режимі. До так званого офісу можна було потрапити лише після попереднього узгодження у телефонному режимі дати та часу зустрічі.

Вартість бурштину-сирцю визначили на місці після його огляду. Ціна залежала від  фракції, якості та кольору каміння. Розрахунки проводилися тільки у готівковій формі. В подальшому каміння оброблювалося та експортувалося поза митним контролем до інших країни.

Частину коштів, отриманих від реалізації каміння, використовували для розвитку свого підпільного бурштинового бізнесу, решту – розподіляли між всіма членами групи.

Наразі оперативники управління стратегічних розслідувань в Рівненській області, слідчі обласної поліції із залученням працівників КОРД, Національної Гвардії України та працівників оперативного штабу при ГУНП в Рівненській області проводять санкціоновані обшуки за місцем скупки, обробки бурштину, проживання учасників угруповання та в їх транспортних засобах. Уже вилучено значну кількість бурштину-сирцю, обробленого каміння, обладнання для його обробки та гроші.

Про точну вагу вилученого каміння можна буде говорити після завершення процесуальних заходів.
Кримінальне провадження відкрито за ч. 2 ст. 240-1 (Незаконне видобування, збут, придбання, передача, пересилання, перевезення, переробка бурштину) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до семи років з конфіскацією майна.

Залишити відповідь