Середа, 26 Січня, 2022
Здоров'яЦікаве

У Львові відкрили сучасний Центр трансплантології

На базі лікарні швидкої медичної допомоги Львова відкрили сучасний Центр трансплантології

Як розповіли у міськраді, там хірурги робитимуть родинну і посмертну трансплантацію органів. 

У так званому «листі очікування» на ці операції — вже близько сотні реципієнтів. Про це повідомив керівник лікарні Олег Самчук.

“Чому ці операції важливі? Кожна здорова людина постійно ризикує стати пацієнтом, якому потрібен донорський орган. Наприклад, ангіна чи грип з ускладненнями, і серце може зазнати непоправних змін, коли іншого виходу, як його заміна, не лишиться. Операцій з трансплантації щороку потребують 5 тисяч українців. Дев’ятеро з них, на жаль, йдуть із життя, так їх і не дочекавшись”, – пояснив Олег Самчук, генеральний директор клінічної лікарні швидкої медичної допомоги Львова.

Очолив Центр трансплантології Максим Овечко, який із командою спеціалістів у лікарні вже успішно пересадив родинну нирку. Раніше він керував відділенням трансплантології в Ковелі, де наприкінці 2019 року розпочали пересаджувати органи, відновивши посмертні трансплантації.

Новостворений Центр повністю готовий до родинних та посмертних трансплантацій нирок. Тож зараз триває підготовка до пересадження підшлункової залози та печінки. Зараз лікарня швидкої медичної допомоги якраз очікує на включення до «пілотного проекту» МОЗ України, за яким такі операції будуть сплачуватися державою. Тоді Центр трансплантології запрацює на повну потужність.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.