Понеділок, 27 Травня, 2024
Політика

27 травня німецький суд відмовив у екстрадиції Онищенка в Україну

Причина – брак гарантії щодо належного утримання в українській тюрмі

Судді Вищого земельного суду Ольденбурга (Німеччина) відмовили в екстрадиції в Україну підозрюваного в створенні корупційних схем колишнього депутата Верховної Ради Олександра Онищенка. Рішення про це ухвалено в середу, 27 травня, повідомляє DW

“Через брак гарантії щодо належного утримання в українській тюрмі судді не задовольнили клопотання прокуратури про екстрадицію підозрюваного в створенні корупційних схем ексдепутата ВР Олександра Онищенка”, – йдеться у публікації.

Як зазначається в поясненні до ухвали судового органа, “існує значна ймовірність” того, що в разі екстрадиції Онищенка “не буде дотримано мінімальних стандартів міжнародного права щодо умов утримання в тюрмах”, у тому числі й Європейської конвенції з прав людини. А тому екстрадиція є недопустимою.

Раніше суд звернувся до української влади з проханням надати “детальний опис” умов утримання під вартою, на котрі міг би розраховувати Онищенко в слідчому ізоляторі в Києві. Однак українська сторона поінформувала німецький суд “лише в загальних рисах” щодо того, що міжнародних стандартів буде дотримано Таких запевнень суддям в Ольденбурзі було замало.

Аргументуючи свою ухвалу, судді послалися на доповідь Ради Європи (РЄ), що ґрунтувалася на зібраному під час проведеного у 2017 і 2018 роках експертами Європейського комітету запобігання тортурам візиту до в’язниць в Україні. У зробленій після цього доповіді експерти комітету вказали на “нелюдські умови утримання ув’язнених, що принижують людську гідність”, йдеться у повідомленні на сайті суду.

Так само судді Вищого земельного суду Ольденбурга скасували ордер про арешт Онищенка.

Залишити відповідь