Вівторок, 16 Серпня, 2022
Політика

Порошенко оприлюднив декларацію за 2019 рік

Експрезидент Петро Порошенко за 2019 рік задекларував майже 773 мільйони гривень доходів

Це стало відомо з декларації Петра Порошенка.

За 2019 рік Порошенко задекларував 772 мільйони 960 тисяч гривень доходів. Крім того, він сплатив майже 188 мільйонів податків.

Левову частку доходів склали оподатковані дивіденди у сумі понад 606 мільйонів гривень. Пресслужба зазначає, що вони не виплачувалися з 2014 року. Накопичена за тривалий час сума була перерахована лише наприкінці 2018 – початку 2019 років з метою фінансування Порошенком власної передвиборчої кампанії.

33 мільйони 84 тисячі гривень Порошенко отримав від продажу акцій Міжнародного інвестиційного банку. Майже 16 мільйонів гривень становлять відсотки за депозитами.

6 мільйонів 185 тисяч гривень склали компенсація моральної шкоди та відшкодування судових витрат у процесі з компанією Бі-Бі-Сі за поширення нею неправдивої інформації.

У пресслужбі пояснили, що закон вимагає декларувати як прибуток повернення вартості ОВДП, і Порошенко записав відповідну суму в 108 мільйонів 703 тисячі гривень. Сам же інвестиційний прибуток, тобто власне дохід, склав не 108, а 4 мільйони 609 тисяч гривень.

Переважна частка витрат Порошенка минулого року – 584 мільйони 414 тисяч гривень – його внесок у передвиборчий фонд.

В цілому у 2019 році Порошенко самостійно чи через податкових агентів сплатив 187 мільйонів гривень податків та військового збору.

Кількість компаній, кінцевим бенефіцаром яких є Петро Порошенко, минулого року скоротилася до 28. Права кінцевого бенефіціара решти компаній передано і відображено в декларації сина експрезидента Олексія Порошенка.

У пресслужбі зазначили, що загальні витрати компаній родини Порошенко на благодійність та соціальні проєкти минулого року склали близько 200 мільйонів гривень. Однак Порошенко не зміг показати цю суму в електронній декларації, оскільки форма декларації не передбачає декларування видатків, здійснених з рахунків юридичних осіб, у яких власником є декларант або члени його родини.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.