Неділя, 26 Листопада, 2023
В окупаціїНа росіїУкраїна

Від сьогодні Росія планує провести псевдореферендуми на тимчасово окупованих територіях України

Псевдоголосування має відбутися як на окупованих територіях, так і в Росії. Однак ні міжнародна спільнота, ні тим паче Київ не визнають законності дій РФ

Від 23 до 27 вересня Росія збирається провести псевдореферендуми на окупованих нею територіях України, метою яких є приєднання цих територій до складу РФ. Незаконна ініціатива Кремля є відповіддю Росії на невдачі на фронті. На думку Києва, такі дії Москви закривають шлях до дипломатичних рішень, передає “Польське радіо”.

Про подробиці повідомив кореспондент Польського радіо Павел Бушко:

«Донецька, Луганська, Херсонська та Запорізька області — там росіяни устами призначеної ними місцевої маріонеткової влади оголосили проведення так званих референдумів. Пізніше цю ініціативу підтвердив й сам владімір путін. Псевдоголосування має відбутися як на окупованих територіях, так і в Росії. Однак ні міжнародна спільнота, ні тим паче Київ не визнають законності дій РФ.

Президент України Володимир Зеленський оцінив оголошення “референдумів” як ескалацію ситуації. За його словами, Росії відома однозначна позиція України щодо неможливих подальших дипломатичних переговорів у разі проведення будь-яких псевдореферендумів.

“Росія сама ховає перспективу переговорів своїми ж руками”, — додав український президент.

На думку коментаторів, проведення псевдореферендумів, які нібито мають виправдати окупацію Росією частини України, безпосередньо пов’язано з останніми військовими поразками Росії. Кремль захоче представити це як свій успіх, незважаючи на те, що повністю не зайняв, наприклад, Донецьку область».

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.