Вівторок, 6 Грудня, 2022
Економіка

Збитки України від війни перевищили $127 мільярдів у вересні – KSE

Збитки України від повномасштабної війни сягнула понад 127 млрд доларів, протягом літа Росія завдала збитків на понад 31 млрд дол.

Про це йдеться у звіті проєкту KSE Institute “Росія заплатить”, передає “Економічна правда”.

На найбільшу суму пошкоджено житлового фонду — 39.7% або 50,5 млрд дол. У порівнянні з початком червня ця сума зросла на 11,2 млрд дол. 

За останніми даними загалом пошкоджено та зруйновано 135,8 тис. приватних та багатоквартирних будинків. Проти червня кількість пошкоджених будинків зросла на 15 тисяч. Загальна площа пошкоджених або зруйнованих об’єктів становить 74,1 млн кв м., або 7,3% від житлового фонду країни. 

На другому місці за обсягом збитків сфера інфраструктури — 27.7% або 35,3 млрд дол, з яких 26,6 млрд дол — внаслідок прямого руйнування доріг та 4,3 млрд дол — збитки залізниці. 

Втрати активів бізнесу становлять щонайменше 9,9 млрд дол і продовжують зростати – це третя за величиною стаття збитків інфраструктури. В розрізі галузей найбільше постраждала металургія. Загалом від початку війни пошкоджено або зруйновано щонайменше 412 підприємств, з яких 64 — це великі та середні підприємства. Очікується, що це число може бути вищим, оскільки наразі відсутня повна інформація про стан українських підприємств, що знаходяться на тимчасово окупованих територіях.   

Збитки, завдані освітній інфраструктурі України, оцінюються у 6,95 млрд дол. Ця сума зросла як через збільшення кількості пошкоджених та зруйнованих обʼєктів, так і завдяки розширенню переліку обʼєктів освітньої інфраструктури, збитки яких оцінюються в рамках проекту. 

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.