Вівторок, 6 Грудня, 2022
ВійнаЕксклюзивІнформаційний фронтСуспільствоУкраїна

Чи варто шукати винних у відсутності електропостачання під час війни? – експертна думка (ВІДЕО)

Останнім часом в соцмережах набувають широкого поширення обговорення відключень електропостачання, в яких акцент робиться на несправедливості, відсутності чіткого графіку або його недотримання, що в окремих районах чи містах світло є постійно, а в інших – постійно вимикають. Ці обговорення бурхливі і емоційні, часто супроводжуються звинуваченнями на адресу влади.

Давайте розберемося, скільки в них правди, скільки – зайвих емоцій, а скільки – дезінформації і ворожої пропаганди.

ВІДЕОВЕРСІЯ СТАТТІ

Для початку треба приблизно зрозуміти, як працює українська енергетична система. І чому ворогу вдається завдавати нам болючих ударів.

Перше. Ця система будувалася за часів СРСР, її плани і розрахунки були і є в Москві. Останні 30 років вона зазнавала ремонту і модернізації, але принципово – це та сама система. Яка була глибоко інтегрована з аналогічними системами всіх країн-сусідів, проте переважно – з рф, Білоруссю та Молдовою.

Друге. Якщо дуже спрощено, то лінії електромереж мають граничну потужність, яку здатні пропускати через себе. І у випадку перенавантаження вони не витримають і згорять. Саме тому ви можете іноді в новинах почути, що ця лінія витримує 400 мегават, інша – 750. Іноді характеристикою ЛЕП є їх гранична напруга, через що мова часто йде про високовольтні ЛЕП.

Відповідно, якщо, умовно, в Чернівцях буде знайдено безкінечне джерело безмежної потужності, в Сумах від цього потужність не збільшиться. Бо треба будувати нову лінію, яка буде транспортувати електричну енергію з Чернівців у Суми.

Саме з цієї причини українська електрична генерація: атомні та гідроелектростанції, теплова генерація та альтернативні джерела електрики рівномірно розподілені по території України. І найбільш потужні електростанції будувалися неподалік найбільших споживачів електрики. Яскравий приклад – окупована нині Запорізька атомна електростанція, яку оточують металургійні гіганти.

Відповідно, ворог, який б’є прицільно, також знає ці особливості. І за рахунок масованих ракетних ударів здатен тимчасово зробити так, що певні області України матимуть проблеми з електрикою, в той самий час як в інших – буде її надлишок.

Це не є зрадою. Це не є “свідомим знущанням влади над українцями”. Тим більше, корупція тут не до чого. Проблеми з електрикою виникають виключно через дії ворога і неможливість скасувати закони фізики.

Також, якщо у великому місті ви бачите, що у вашому будинку світла немає, а сусідів – постійно є, це не є змовою енергетиків проти вас особисто чи вашого будинку. У такої ситуації може бути багато пояснень, від того, що ваш будинок живиться від перенавантаженої лінії, а сусідський – ні, до того, що на одній лінії з сусідами знаходиться підприємство критичної інфраструктури, наприклад – лікарня. І ніякої зради і в цій ситуації немає.

Пам’ятайте, що ворог у нас один – російська федерація. І від нашої моральної стійкості та здатності відрізняти фейки та брехню, інформаційні маніпуляції та дезінформацію залежить дуже багато.

Юрій Гончаренко, для InfoLight.UA.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.