Субота, 13 Квітня, 2024
ВійнаПодіїУкраїна

США порадили Україні утриматися від наступу

Доки Київ не отримає останні поставки зброї від країн-партнерів, передає Польське радіо.

Вашингтон порадив українським лідерам призупинити плани широкого наступу проти російських військ, допоки не будуть проведені останні поставки американської зброї та необхідна підготовка військ. Про це повідомляє Reuters у п’ятницю з посиланням на анонімне джерело в адміністрації Білого Дому.

Як повідомляє інформатор, серед цілей нещодавніх переговорів США-Україна було надання гарантій, що українська сторона витратить достатньо часу для навчання своїх військових користуватись новітнім озброєнням, яке постачають американці.

Разом з тим, США поки що не мають наміру підтримувати Київ поставками танків Abrams, — додає Reuters. 

У четвер увечері, 19 січня, Пентагон оголосив про новий пакет військової допомоги Україні. Він містить озброєння вартістю у 2,5 мільярда доларів США, і включає, зокрема, 90 колісних транспортних засобів Stryker, 59 БМП Bradley і системи ППО Avenger.

Згідно зі списком, оприлюдненим Міноборони, США мають намір передати Україні понад 550 машин, у тому числі 90 Stryker, 59 Bradley, 53 MRAP і 350 Humvee (HMMWV). Додатково в комплект входить пакет боєприпасів для систем ППО NASAMS, понад 100 тисяч артилерійських боєприпасів різного калібру, а також протирадіолокаційні ракети HARM.

Це вже 30-й пакет військової допомоги Києву, оголошений США від 24 лютого. Загальна вартість обіцяного наразі обладнання становить 26,7 млрд доларів США. 

Залишити відповідь