Четвер, 18 Квітня, 2024
Воєнний станПодіїСвітУкраїна

Морську міну з румунського порту Сулина віднесло в територіальні води України

15 травня біля судна на рейді порту Сулина виявили морську міну. 

ВМС Румунії не встигли розмінувати небезпечний предмет — його віднесло до української частини моря, пише usm.media, передає Black Sea News.

Для забезпечення безпеки судноплавства на рейді Сулини, ВМС країни направили до міни групу водолазів-саперів та тральщик «Віце-адмірал Костянтин Белеску». Своєю чергою, Морська охорона випустила попередження для моряків про існування небезпеки.

Через течію міну відкинуло в північно-північно-західному напрямку, що призвело до її виходу із зони відповідальності Військово-морських сил Румунії. Згодом міна потрапила в територіальні води України.

«В результаті місія тральщика була призупинена, морський простір Румунії залишався під постійним моніторингом, а на місце події прибув український корабель, який взяв на себе місію з пошуку, спостереження та знешкодження міни», — зазначили Військово-морські сили Румунії.

Наразі ВМС країни рекомендують усім суднам, які діють поблизу румунського узбережжя, бути обережними та посилити заходи спостереження під час навігації. Також ВМС просять повідомляти румунську владу про дрейфуючі предмети в морі.

Залишити відповідь