Вівторок, 5 Березня, 2024
ВійнаПодіїСвіт

У Білому домі застерегли Ізраїль від окупації Гази

«Після того, що сталося 7 жовтня, ми не можемо повернутися до стану справ 6 жовтня», передає Польське радіо.

Білий дім оголосив, що повторної окупації сектора Гази та примусового переміщення палестинського населення не має статися. Радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван представив американське бачення майбутнього регіону. 

На каналі CBS Джейка Саллівана запитали про опозицію прем’єр-міністра Біньяміна Нетаньяху уряду Палестинської автономії в секторі Гази. Радник президента США відповів, що Західний берег і сектор Газа повинні бути під єдиним контролем.

«Ніякої повторної окупації сектора Газа, ніякого примусового переміщення палестинців. Газа ніколи не повинна використовуватися як база для майбутнього тероризму, але територія Гази не повинна бути зменшена», – сказав він. Джейк Салліван додав, що зрештою саме палестинський народ вирішить своє майбутнє і керуватиме ним, і Сполучені Штати можуть підтримати цей процес.

«Але після того, що сталося 7 жовтня, ми не можемо повернутися до стану справ 6 жовтня. Це також стосується забезпечення того, щоб ХАМАС не становив постійної загрози для Ізраїлю», – підкреслив він. Біньямін Нетаньяху заявив у четвер, 9 листопада, що Ізраїль не має наміру окупувати сектор Гази, але зазначив, що Ізраїль не підтримуватиме уряд на чолі з палестинською адміністрацією та зберігатиме там «загальний контроль безпеки» після закінчення війни.

А тим часом Ізраїль обстріляли із території Лівану. Протиповітряна оборона перехопила лише четверту частину із випущених ракет.

Залишити відповідь