П’ятниця, 23 Лютого, 2024
СвітСуспільствоУкраїна

Майже половину іноземних студентів у Польщі становлять українці

У минулому навчальному році понад 48 тисяч студентів з України навчалися в польських університетах, передає Польське радіо.

У минулому навчальному році в польських університетах навчалося 102 тисячі іноземців — це дані звіту «Іноземці в університетах Польщі». За словами авторів дослідження, з 2012 року кількість іноземних студентів постійно зростає. Розповідає одна із авторок звіту, Анна Мазярчик з Центру обробки інформації:

«Найбільше студентів приїжджає до Польщі з України та Білорусі. Домінування цих двох націй є характерною рисою сектору вищої освіти в Польщі протягом багатьох років. Наступними країнами за кількістю іноземних студентів були: Зімбабве, Туреччина, Індія, Азербайджан, Узбекистан і Китай».

У 2019 році в польських університетах навчалося 39 тисяч студентів з України. Анна Мазярчик зазначає, що після початку війни в Україні зросла кількість українських студентів.

«У минулому навчальному році понад 48 тисяч студентів з України навчалися в польських університетах, і вони становили майже половину всіх іноземних студентів. 60 відсотків з них були люди, які почали навчання на першому курсі, і більшість з них навчалася в Мазовецькому воєводстві», — каже Анна Мазярчик.

Для навчання в Польщі іноземці найчастіше обирали менеджмент, ІТ, економіку, логістику, медицину та психологію.

 

Залишити відповідь