Четвер, 22 Лютого, 2024
ВійнаПодіїСвітУкраїна

Британська розвідка: наземні системи ППО стали одним із викликів війни

«Діючи як передова лінія російської мережі протиповітряної оборони в Україні, SA-15 зараз особливо активно використовується для протидії українським безпілотним літальним апаратам», —  відзначили у британській розвідці, передає Польське радіо.

Подолання наземних систем протиповітряної оборони противника залишаються одним із найважливіших викликів у війні як для росії, так і для України, – повідомило в неділю, 3 грудня, Міністерство оборони Великої Британії з посиланням на британську розвідку.

У щоденному зведенні розвідки пояснюється, що з російського боку критично важливу і значною мірою ефективну роль відіграє зенітно-ракетний комплекс малої дальності SA-15 «Toр». З максимальною дальністю дії 15 км, SA-15 використовується підрозділами протиповітряної оборони російської армії і призначений для захисту першої лінії сухопутних військ.

Це контрастує з іншими системами малої дальності, такими як SA-22 «Панцир», які експлуатуються російськими військово-повітряними силами і зазвичай захищають командні пункти, зенітно-ракетні комплекси великої дальності і військово-повітряні бази.

«Діючи як передова лінія російської мережі протиповітряної оборони в Україні, SA-15 зараз особливо активно використовується для протидії українським безпілотним літальним апаратам», —  відзначили у британській розвідці.

За даними британських розвідників, одним із ключових обмежень системи в поточній війні, ймовірно, є витривалість її екіпажу.

«За встановленого розподілу лише трьох осіб на кожну систему, підтримання високого рівня бойової готовності протягом тривалих періодів часу з великою ймовірністю може виявитися екстремальним випробуванням на витривалість», — йдеться у звіті британської розвідки.

Залишити відповідь