П’ятниця, 19 Липня, 2024
СвітЦікаве

Північне сяйво з космосу! Астронавт NASA зняв приголомшливе відео

Полярне сяйво – приголомшливе зображення природного світла – здебільшого видно лише з Землі. Але щасливі астронавти на борту Міжнародної космічної станції (МКС) отримали унікальний вид на це видовище – із Землею на задньому плані.

Дивовижні відеозаписи показують яскравий зелений потік тонкого світла, що покриває тисячі кілометрів через нашу планету. На передньому плані конусоподібна капсула Boeing Starliner, яка спочатку повинна була повернутися на Землю, пише MailOnline, передає  OBOZ.UA

Ролик був знятий Метью Домініком з NASA на борту МКС, яка обертається навколо Землі на висоті 400 км над рівнем моря. “Уповільнене відео полярного сяйва позаду Starliner, зроблене з вікна Dragon із Бутчем і Суні у вікні Starliner. Їхні ліхтарики освітлюють салон”, – підписав відео Метью.

Домінік був на борту МКС з початку березня, коли він здійснив подорож на борту космічного корабля Crew Dragon компанії SpaceX. Астронавти на МКС мають власне особисте підключення до Інтернету, тобто вони можуть публікувати на X, надсилати електронні листи тощо. Публікуючи фотознімок північного сяйва з космосу на X Домінік написав: “Останнім часом ми часто дивимося на полярне сяйво з вікон купола. Starliner сьогодні проводив деякі тести, тому ми вирішили перевірити це з вікон Dragon”.

Полярне сяйво створюється збуреннями в магнітосфері Землі через потік частинок від Сонця та зазвичай зосереджується навколо магнітних полюсів Землі, тому воно відоме як північне або південне сяйво.

Хоча з кліпу незрозуміло, де саме була МКС у той час, відомо, що МКС рухається навколо нашої планети по колу. Також на відео видно, як невелике квадратне вікно Starliner яскраво освітлюється блискучими спалахами яскравого світла. Це ліхтарики, якими керують астронавти NASA Бутч Вілмор і Суні Вільямс, які здійснили подорож до МКС на борту Starliner 5 червня та прибули наступного дня.

Вілмор і Вільямс повинні були залишитися на МКС лише тиждень, але поточні проблеми зі Starliner призводять до того, що вони поки що не можуть повернутися додому і повинні залишатися довше, ніж планувалося. У силовій системі Starliner, яка мала б рухатися кораблем у космосі під час його повернення на Землю, виявили п’ять різних витоків. У NASA кажуть, що тепер Starliner повернеться на Землю не раніше суботи, 22 червня – більш ніж на тиждень пізніше, ніж планувалося спочатку.

“Додатковий час дозволяє команді завершити планування вильоту та операції, в той час, як космічний корабель залишається дозволеним для сценаріїв екстреного повернення екіпажу в рамках правил польотів”, – йдеться у заяві NASA та Boeing.

Раніше OBOZ.UA розповідав, що на Марсі було зафіксовано на відео сонячну бурю з найвищим рівнем радіації за останні 12 років.