Субота, 15 Червня, 2024
В КиєвіСуспільство

Першокласниця впала в кому у шкільній їдальні

У київській школі №69 першокласниця Аїша Суліман впала в кому після НП у їдальні.

Учні та батьки дівчинки переконані, що її вдарило струмом від несправного металевого столу з підігрівом, до якого вона випадково доторкнулася, пишуть “Факти”.

За словами дітей-очевидців, дівчинка хотіла взяти булочку, але несподівано пронизливо закричала і майже 10 сек. не могла відірвати руку від столу. Після цього Аїша пережила клінічну смерть і впала в кому. Матір потерпілої, Марина, згадує, що того дня їй зателефонувала вчителька і сказала, що дитині зле і її потрібно забрати додому.

“Забігаю туди, а Аїша лежить на столі, не дихає. Її відкриті очі були залиті кров’ю. Вона перебувала в такому стані 23 хв. Лікарі навіть зафіксували клінічну смерть”, ‒ говорить Марина.

За словами жінки, у школі до неї підбігла старшокласниця, яка намагалася розповісти правду про те, що трапилося. Однак чиновники з райуправління, які також приїхали на місце події, завадили їй це зробити.

“Вона кричала на всю їдальню! Ми з нею стояли в одній черзі. Я бачив, як ця дівчинка схопилася за металевий роздатковий стіл ‒ тієї ж секунди здригнулася та закричала. Всі злякалися та відбігли в сторону. А вона продовжувала кричати і… не могла відірвати руку від столу. Секунд за 10 втратила свідомість. Один хлопчик у черзі сказав, що його теж вдарило струмом”, ‒ повідомив очевидець, старшокласник Стефан.

“Перші 3 дні Аїша була в глибокій комі. На 16 день доньку перевели до неврології, лікар назвав її стан вегетативним. Іншими словами, у неї збереглися деякі рефлекси, але пошкодження мозку дуже серйозні.Зараз дочка удома, її стан не покращився. Зрідка вона говорить щось схоже на “мама” або по її щоках течуть сльози. У ці моменти мені здається, що вона зі мною. Але потім вона знову перестає реагувати”, ‒ поділилася мама постраждалої.

Незважаючи на свідчення очевидців і 2 чорні точки на долоньці дівчинки, які медики назвали електроміткою, адміністрація навчального закладу заперечує удар струмом. Вони переконують, що Аїша мала проблеми з серцем, хоча регулярні медогляди не виявили у постраждалої жодних патологій.

Примітно також і те, що і директор, і медсестра, яка реанімувала першокласницю до прибуття “швидкої”, звільнилися відразу після НП. За фактом події в поліції відкрили кримінальне провадження, але офіційної судмедекспертизи ще не призначили.

“Аїша вже вдома, і лікарі не знають, скільки часу вона пробуде у вегетативному стані. На відновлення можуть піти місяці, а можливо, й роки. Я розумію, що розслідування жодним чином не вплине на стан Аїші, але буду наполягати на ньому. Я привела до школи здорову дитину, а забрала її в стані коми після клінічної смерті. Старі столи з підігрівом є в багатьох їдальнях, і не факт, що всюди дотримуються правила безпеки”, ‒ каже Марина Суліман.

Залишити відповідь