П’ятниця, 19 Липня, 2024
Кіно

У Києві покажуть стрічку про Астрід Ліндгрен

До дня народження великої письменниці в український прокат виходить фільм “Бути Астрід Ліндгрен”.

Прем’єра картини відбулася на Берлінському кінофестивалі у лютому 2018 року, а в Україні фільм стартує допрем’єрними показами 14 листопада, в день народження великої казкарки.

Астрід Ліндгрен прожила довге цікаве життя, в якому було багато радісних і сумних подій. Фільм охопить той період біографії, коли вона знаходилася на самому початку творчого шляху. Релігійні батьки завжди були проти потягу доньки до літератури і хотіли, щоб Астрід не залишала ферму. Але норовлива дівчина змогла добитися свого, і у 18 років влаштувалася в місцеву газету стажером на запрошення редактора, який незабаром закохався в неї. Згодом, залишившись матір’ю-одиначкою, і не маючи можливості забезпечити дитину, їй доведеться розлучитися з сином, і знайти свій шлях до нового кохання, свободи і творчості. Пізніше Астрід забрала хлопчика, але провина перед ним пекла її серце все життя.

З головою поринути у літературну творчість їй вдалося лише 1931 року, після того, як вона вийшла заміж за Нільса Стуре Ліндгрена і стала домогосподаркою. Вона вигадувала дивовижні історії, які розповідала своїй хворобливій донечці. По суті, казка про рудоволосу Пеппі Довгупанчоху була просто казкою для улюбленої доньки письменниці, яка і вигадала смішне ім’я для головної героїні. А зараз важко знайти людину, яка не читала захопливих і добрих казок Астрід Ліндгрен, сповнених гумору, веселощів, пригод і глибокого змісту.

Історію життя, творчості і кохання Астрід Ліндгрен можна побачити в кіно з 15 листопада. А 12 листопада у столичному кінотеатрі “Сінема Сіті” відбудеться вечірка та допрем’єрний показ стрічки.

Залишити відповідь