П’ятниця, 19 Липня, 2024
ПолітикаУкраїна

Порошенко відкинув звинувачення Путіна щодо ситуації в Керченській протоці

Президент Петро Порошенко зазначив, що зараз на кону стоять суверенітет і територіальна цілісність України.

 

Петро Порошенко відкинув звинувачення  Путіна у провокуванні ситуації в Азовському морі, внаслідок якої РФ захопила в полон українських військових моряків.

Як повідомили у прес-службі президента України, про це він сказав в інтерв’ю італійській щоденній газеті Corriere della Sera, коментуючи на прохання видання заяви Путіна, який назвав українську сторону та особисто главу Української держави винними у провокуванні інциденту на морі для відволікання уваги українців від падіння популярності президента та перенесення дати президентських виборів.

«Не існує жодних доказів того, що це моя спроба навмисно спровокувати кризу для впливу на виборчий процес. Тут зовсім не стоїть питання моєї популярності напередодні голосування. На жаль, наразі на кону суверенітет та територіальна цілісність України. Єдиний вихід із ситуації – Путін має піти з нашої землі та залишити нас у спокої», – заявив Порошенко.

За його словами, росіяни тримають напоготові сотні літаків та танків поблизу кордону з Україною.

«Наші вимоги добре відомі, ми їх сформулювали спільно з Францією та Німеччиною. Ми закликаємо до дотримання Мінських угод, щоб гарантувати стале припинення вогню. Закликаємо, щоб «блакитні шоломи» ООН, як миротворчі сили, зайняли буферну зону в окупованих регіонах. Закликаємо до звільнення наших полонених», – сказав президент.

Він підкреслив, що замість того, аби позитивно відповісти на заклики України, Москва вирішила посилити напругу.

«Вперше, з часів початку агресії у 2014 році, російські солдати, не ховаючись, діють серед білого дня на наших захоплених територіях з метою анексії всієї території України та руйнування всього державного апарату», – зауважив Порошенко.

Залишити відповідь