Неділя, 3 Вересня, 2023
Політика

Про що йдеться в новому законі про перейменування церков

Сьогодні Верховна Рада ухвала внесення змін до Закону “Про свободу совісті та релігійні організації” щодо назви релігійних організацій за номером 5309 .

Відтепер церква, яка є частиною чи управління якої здійснюється з держави-агресора повинна відображати це у власній назві.

Згідно з законом, релігійна організація, яка входить до структури чи керівництво, якою відбувається з церкви, яка розташована в країні, що здійснює агресію чи тимчасово окуповувала території України пов’язана відображати це в назві своєї держави. Також це повинно відображатись в статуті релігійної організації. Тобто для прикладу, Українська православна церква Московського патріархату повинна мати у своїй назві слово “Росія” чи “російська/російський”.

Раніше озвучувались варіанти назви “Український екзархат Російської православної церкви” та “Російська православна церква в Україні”.

Ухвалити Раду подібний закон закликав колишній предстоятель УПЦ КП владика Філарет на наступний день після створення Православної церкви України.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.