Четвер, 30 Листопада, 2023
Здоров'яСуспільствоУкраїна

Надсучасний реабілітаційний центр відкриють під Києвом

Двійник американського реабілітаційного центру “Next Step”, що діє у Каліфорнії, відкриють в Ірпені під Києвом. Центр створений на пожертви української діаспори в США, і тут лікуватимуть поранених вояків зі спинальною травмою.

Ветеран АТО Дмитро Котов – перший українець, який підкорив Говерлу на протезах. Після того, як втратив обидві ноги, підірвавшись із загоном саперів на міні на Світлодарській дузі, Говерла була його мрією. Здійснилася, коли змінив вітчизняні протези на спортивні американські та пройшов курс реабілітації в США.

«Мене запротезували у Сполучених Штатах, і після цього я почав підкорювати вершини різного типу», – усміхається Дмитро.

Крім сходження на найвищу гору України, ветеран цьогоріч брав участь у марафоні Морської піхоти США у Вашингтоні. Це була вже друга його спроба. Торік, на тестових протезах, намагався пробігти 2 кілометри, але через біль не зміг дійти до фінішу. Тепер, на нових «ногах», успішно здолав дистанцію в 10 кілометрів.

Як розповідає Дмитро, протезуватись у США йому запропонувала Ірина Ващук, директорка американського благодійного фонду «Revived Soldiers Ukraine». Познайомились у шпиталі, де він лежав після ампутації ніг. Сказала, що возить поранених вояків на протезування в американський реабілітаційний центр «Next Step» і що лікування оплачується з пожертв української діаспори.

Дмитро з власного досвіду пересвідчився, що може сучасна реабілітологія. Тому зрадів, коли почув новину: точний двійник американського реабілітаційного центру, в якому лікувався він, невдовзі відкриють в Україні.

“Таке обладнання не в кожному центрі є. Думаю, тут в Ірпені буде навіть крутіше, ніж у Лос-Анджелесі”, – каже Котов.

У майбутньому центрі щойно завершили ремонт. Реабілітологи розплановують, що де стоятиме. Тут, ближче до вікон, буде зона кардіотренувань, тут велотренажер, тренажер для греблі, для електроміостимуляції, віртуальна реальність, щоб тренувати втримання балансу.

Центр спеціалізуватиметься на реабілітації поранених зі спинальною травмою. Тому тут усе пристосовано для людей на візках. Бігова доріжка має підвісну систему страховки. Пацієнта фіксують ременями, як у парашута, прикріпленими до рейки на стелі. Якщо оступився, система зловить, не дасть впасти.

“Там, у реабілітаційному центрі у Лос-Анджелесі, вразило те, що одразу починається рання реабілітація, і кожен знає, що в цій ситуації потрібно робити. Коли в нас в Україні людина отримує травму, вона не знає, як діяти, і потрапляє до спеціалістів, які у методах ранньої реабілітації також не дуже добре орієнтуються. Людина втрачає дуже багато цінного часу”.

За час війни фонд пролікував у США 26 поранених вояків.


Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.