Понеділок, 20 Травня, 2024
Для себеЦікаве

Одна з найвідоміших колядок світу “Тиха Ніч” відсвяткувала своє 200-річчя !

24 грудня відсвяткувала своє 200-річчя колядка, перекладена на понад 300 мов і діалектів світу – «Тиха ніч». Різдвяну пісню, яку її автор Франц Грубер назвав «простою композицією» зараз знає увесь світ і виконують видатні музиканти та співаки планети.

Про це повідомляє Dziennikzachodni.

Цю чудову колядку люди вперше почули 24 грудня 1818 р. у новоствореній парафії св. Миколая в містечку Оберндорф поблизу Зальцбурга, Австрія. Навряд чи хто зараз пам’ятає, що вона складається із шести куплетів, а первісно мала їх навіть сім, бо найчастіше виконуються лише три: перший, другий і шостий. Автором слів колядки був вікарій храму у Маріапфар поблизу Зальцбурга Йозеф Мор, який написав вірш ще у 1816 р., мелодія ж створив органіст Франц Ксаверій Грубер.

Вікарій запропонував новому органісту написати музику до свого вірша. Оскільки, орган місцевого храму перебував у ремонті, то композиція була створена для двох співаків у супроводі хору та гітари. Колядку заспівали в той же вечір під час різдвяного богослужіння. Йозеф Мор виконував партію тенора і грав на гітарі, а Франц Ксаверій Грубер – партію баса. Пісня дуже сподобалася мешканцям містечка і незабаром її підхопили у цілому регіоні.

Простою, але красивою композицією зацікавилася королівська придворна капела у Берліні, яка у 1854 році звернулася до Зальцбурга із запитанням про авторство колядки. 30 грудня 1854 Франц Грубер описав обставини її створення. Цікаво, що у рідному Зальцбурзі коляда була зарахована до офіційних церковних пісень тільки в 1866 році.

Сьогодні на місці її першого виконання у Оберндорфі знаходиться каплиця Тихої ночі.

Залишити відповідь