Субота, 15 Червня, 2024
Політика

ЦВК офіційно оголосила про початок президентської кампанії в Україні 31 грудня

Вибори президента України відбудуться 31 березня 2019 року

Центральна виборча комісія офіційно оголосила про початок 31 грудня передвиборчої кампанії, яка передуватиме виборам президента України, що відбудуться 31 березня 2019 року. Відповідну постанову ЦВК ухвалила на своєму засіданні в четвер, 27 грудня, повідомила агенція «Інтерфакс-Україна».

Згідно із законодавством, виборча кампанія триватиме 90 днів.

З 31 грудня 2018 по 3 лютого 2019 року включно ЦВК прийматиме документи від кандидатів у президенти, до 8 лютого включно повинна пройти реєстрація кандидатів. Після цього оголосять остаточний і офіційний список претендентів на посаду президента.

Кандидат в президенти повинен бути громадянином України, який досяг 35-річного віку, володіти державною мовою і проживати в Україні протягом 10 останніх років до дня виборів.

Кандидата в президенти може висунути політична партія або він може бути самовисуванцем. Він повинен надати декларацію про доходи за рік, що передує року початку виборів. Її перевірить Національне агентство з питань запобігання корупції і згодом оприлюднить результати перевірки.

Крім того, кандидат повинен внести заставу в розмірі 2,5 млн грн. Цю суму повертають партії або кандидату на пост президента у двох випадках: або в разі перемоги на виборах, або в разі виходу в другий тур. Всім іншим учасникам виборів гроші не повертаються, вони йдуть до державного бюджету України.

Свою кандидатуру на виборах можна зняти не пізніше, ніж за 23 дні до дня голосування, звернувшись до ЦВК. (у випадку цієї кампанії – до 7 березня 2019 року).

До слова, за довго до офіційного старту кмпанії про намір балотуватися на пост президента заявили, зокрема, лідерка ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко, мер Львова, лідер партії «Самопоміч» Андрій Садовий і депутатка від «Блоку Петра Порошенка» Ольга Богомолець.

Також відомо, що партія ВО «Свобода» висуватиме кандидатом у президенти Руслана Кошулинського, а опозиційна платформа «За життя» Вадима Рабіновича висуватиме на цей пост Юрія Бойка.

Залишити відповідь