П’ятниця, 1 Грудня, 2023
РозвагиТехнікаЦікаве

У Китаї створили робота-павука, який вміє танцювати!

+ один забавний факт для арахнофобів

Китайська компанія Robugtix представила робопаука Z6, який вміє знімати відео, підніматися по сходах і забавно «танцювати», але головне – він здатний істотно «зменшуватися в розмірах», інформує enovosty.news.

Як повідомляється, робот оснащений шістьма ногами, що складаються з трьох сегментів з моторами. Кожна нога має три ступені свободи, при цьому кінцівки закріплені таким чином, щоб при складанні вони не заважали один одному. Завдяки цьому робот, який в розкладеному стані має габарити 52 × 49 × 17 сантиметрів, може самостійно складатися в акуратний брусок з розмірами 20 × 23 × 13,7 сантиметрів, що дозволяє переносити його навіть в звичайному рюкзаку.

“Очі, що світяться” в центрі корпусу пристрою – це не тільки страхітлива прикраса, а й об’єктив відеокамери. Вона дозволяє знімати відео і транслювати його в режимі реального часу на дисплей спеціального джойстика, який використовується оператором для управління роботом.

Компанія показала кілька прикладів використання робопаука. Як не дивно, що запам’ятався найбільше з них – це «танці». Z6 вміє “запалювати”. На демонстраційному відео нижче робот спочатку немов «розминає» свої ноги, а потім починає «давати жару», зберігаючи стійкість завдяки чотирьом кінцівкам і розмахуючи в повітрі двома іншими.

Крім танцювальних умінь, в ролику робопаук демонструє здатність ходити по рівній поверхні (швидкість переміщення в такому режимі складає 30 сантиметрів в секунду) і підніматися по сходах своєрідними перекатами.

Розробники стверджують, що робот також може переносити «невеликі» вантажі, однак на його фотографіях не видно відповідних кріплень; на демонстраційному відео ця можливість теж не відображена.

Наостанок зазначимо, що ні ціна пристрою, ні дата надходження робота в продаж не повідомляються.

Залишити відповідь