П’ятниця, 1 Грудня, 2023
Політика

Віктор Ющенко дав пораду майбутньому президенту

“Дім, який поділився, не вистоїть”


Доки не вирішимо національне питання, краще не братись за економічні та соціальні. Адже дім, який поділився, не вистоїть, – Ющенко

“Якщо 45 мільйонів людей будуть говорити в один голос, то будемо нездоланні. Як вийти на формулу ідентичності, внутрішньої інтеграції? Це питання не вирішується за 5 років. От, наприклад, поляки свою націю утверджували останні 150 років і вони дійшли до того, що сьогодні єдині у мові, вірі, помислах, пам’яті та національних героях. У нас це виглядає ще дуже складною задачею, тому що ми маємо низький рівень національної свідомості. Дуже часто не гордимося тим, що ми українці, тим, що маємо родючу землю, історію”, – зауважив Ющенко.

Єдність нації починається з єдиної мови – української, продовжує третій президент.

“Для нас поки це питання риторичне. Також немає єдиного уявлення про національних героїв. Через те не маємо мети, горизонтів, до яких треба йти. Скажіть, хто ви? Звідки? Я легко скажу, куди йдете! Ми як нація ще творимося. Ми нація, яка не мала 300 років своєї держави, не мала своєї влади. Тому за 27 років до наших керманичів багато претензій, критики. Влада, яка не має підтримки – недієздатна, номінальна і не може зробити багато перетворень”, – пояснив він.

Залишити відповідь