Понеділок, 4 Березня, 2024
Економіка

Зараз найкращий час для купівлі житла

Купувати житло стало вигідніше, а орендувати – дорожче

За словами фахівців, порівнювати ринок нерухомості у 2017 та 2018 роках немає сенсу – фактично нічого не змінилося. Ріелтори швидше розділяють періоди на ринку до Євромайдану (кінець 2013 – початок 2014 року, – ред.) і після нього.

Після Євромайдану ціни значно впали. У 2013 році, скажімо, двокімнатну “хрущівку” у спальному районі на останньому поверсі без ремонту я продавав за 60 тисяч доларів і покупці були щасливі. Зараз така квартира коштує близько 28 тисяч, нещодавно продавав взагалі за 25,5. Тобто ціни знизилися вдвічі. А з 2017 нічого не змінилося, ціни досягли свого, можна сказати, дна,
– розповідає директор агентства нерухомості Grace real estate Семен Дорогий.

За даними Мін’юсту, за перші три квартали 2018 року, в порівнянні з аналогічним періодом 2017, кількість транзакцій на ринку нерухомості становила +13%. На ринку сталося понад 330 тисяч транзакцій. З урахуванням того, що всі останні роки четвертий квартал був найактивнішим з погляду ринку нерухомості, є прогнози, що і за підсумками 2018 року по цій позиції теж будемо бачити зростання.

Що стосується забудови, то, незважаючи на прогнози, що ринок “первинки” увійде в стадію стабілізації з точки зору нових проектів, так не сталося – забудовники борються за майданчики. Бразас називає їх оптимістами, але запевняє – вони правильно відчули ситуацію. Ринок був навіть активніший, ніж торік.

Ріелтори підтверджують, що зараз багато нерухомості купують, аби здавати в оренду. Особливо попитом користуються бюджетні квартири. Оренда в ціні виросла – зняти квартиру дорого, а купити квартиру – дешево. Ціни на нерухомість впали. Тому ті, хто має можливість, купують житло і для них це хороший бізнес.

У сегменті оренди все досить стабільно, серпень-вересень – пікові місяці з точки зору активності. Це призводить до невеликого зростання цін, в залежності від сезону. Цього року зростання цін в сегменті недорогої нерухомості було більшим, ніж прогнозувалося: за деякими сегментами ціни піднялися від 20 до 25%. Ринок був дійсно досить активним.


Залишити відповідь