Субота, 13 Липня, 2024
Суспільство

Отримання Томосу стане каталізатором переходу парафій УПЦ МП в українську церкву

Надання Томосу Україні, стане сигналом для того, що переходи з Української православної церкви Московського патріархату до Православної церкви України стануть масовішими.

Про це в повідомив релігієзнавець Андрій Ковальов.

“Надання Томосу буде тим каталізатором, який запустить більший, ширший і масовіший перехід зараз уже не канонічних парафій Московського патріархату в Україні до Православної церкви України. Нагадаю, що рішення синоду Вселенської патріархії від жовтня 2018 року фактично роблять усі громади і, в принципі, церкву Московського патріархату в Україні не канонічною. Вона є з православної точки зору – поза законом. Тому ті люди, які бажають належати до канонічної церкви, які насамперед бажають спасіння, тому що головна місія церкви – вести до спасіння, вони повинні приєднатись до православної церкви в Україні, тому що вона з точки зору православних канонів є Єдиною канонічною православною церквою”, – сказав він.

Ковальов переконаний, що надання Томосу, остаточне визнання Православної церкви в Україні з боку світового православ’я і насамперед Вселенською патріархією, стане сигналом до того, що переходи будуть набагато масовіші і вони будуть запущені, почнуться невідворотні тектонічні зміни в Московській православній церкві в Україні.

Залишити відповідь