Середа, Червень 19, 2019
Здоров'яСуспільство

У МОЗ анонсували “спецоперацію” з вакцинації дітей проти кору на Львівщині

З другої половини лютого 2019 року у школах Львівської області пройде спеціальна кампанія з вакцинації дітей віком від 6 до 18 років проти кору за згоди батьків.

Про це повідомляє прес-служба МОЗ України.

Підкреслюється, що з 3 січня “розпочинається фактично спецоперація для підвищення  рівня імунізації дітей віком від 6 до 18 років” – про це оголосили після позачергового засідання Обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Львівської ОДА (ТЕБ та НС).

“Підвищення рівня охоплення щепленнями – це питання національної безпеки. Ми розпочинаємо у Львівській області спецоперацію, що має на меті мобілізувати усю область для захисту населення від кору. У 2018 році на Львівщині через ускладнень від кору померли дві дитини – трирічні хлопчик і дівчинка. На жаль, вони не були щеплені.

Наше спільне завдання – захищати наших дітей від смертельних хвороб та гарантувати національну безпеку всієї України”, – заявила в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

За її словами, Львівська область є лідером за кількістю зареєстрованих випадків захворюваності на кір.

Водночас область – один із антилідерів за рівнем охоплення щепленнями проти кору: захворіли 12 тисяч людей, з них понад 7 тисяч взагалі не були щеплені, інші мали лише 1 дозу КПК.

“Цей досвід (проведення щеплення дітей – ред.) обов’язково передамо на інші області України, у яких теж зафіксовано низький рівень вакцинації.

Ті заходи, що запропонувало міністерство та які підтримала Обласна комісія ТЕБ та НС – це оперативне реагування на реальне становище в області, про яке свідчать актуальні статистичні показники”, – зазначив голова Львівської ОДА Олег Синютка.

У МОЗ додали, що подібні спецоперації плануються в інших областях України, де рівень охоплення плановою вакцинацією найменший – Івано-Франківській, Закарпатській, Одеській.

“З другої половини лютого протягом декількох тижнів ми зручно і безпечно для всіх проведемо щеплення дітей віком від 6 до 18 років в організованих колективах – школах, за обов’язкової умови – згоди від батьків.

Ми не маємо залишити незахищеною жодну дитину серед тих 20 тисяч школярів Львова та Львівської області, які досі не мають необхідні щеплення”, – підкреслив гендиректор ДУ “Центр громадського здоров’я МОЗ України” Володимир Курпіта.

У відомстві наголосили, що  у 2018 році на кір захворіли 54 481 людина – 20 204 дорослих та 34 277 дітей. Від ускладнень кору померло 16 людей: 12 дітей і 4 дорослих.

Залишити відповідь

twenty − 9 =