Середа, 6 Грудня, 2023
Політика

Німеччина закликала Росію зняти з озброєння заборонену ракету

Задля збереження Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності Москва повинна зняти з озброєння крилату ракету, яка порушує домовленості з США.

Про це заявив міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас, пише Welt.

“Ключ до збереження ДРСМД лежить в Москві. Якщо Росія хоче зберегти договір, вона повинна роззброїтися так, щоб це можна було перевірити”, – сказав Маас, додавши, що “російська сторона порушила договір, розробивши і поставивши на озброєння військ заборонену крилату ракету”.

Маас заявляє про необхідність розробити нові міжнародні правила ракетного контролю разом з іншими країнами, що володіють подібною зброєю.

“Терези після холодної війни змінилися. Нам потрібно створити нові глобальні правила прозорості та контролю. І саме тому ми беремо участь в дискусії з такими країнами, як Китай та Індія”, – додав він.

На початку грудня США дали Росії 60 днів на повернення до виконання договору. Держсекретар США Майк Помпео пояснив, чому Вашингтон вдається до такого кроку, і заявив, що Росія ще може врятувати договір.

В РФ називають надуманим привід, який наводять США для виходу з договору, підписаного між Вашингтоном і Москвою ще 1987 року.

Залишити відповідь