Вівторок, 5 Грудня, 2023
Світ

Копенгаген визнали “найрозумнішим” містом у світі

Шведська IT-компанія EasyPark дослідила 500 міст світу та назвала найбільш “розумні” з них. Першу сходинку посів Копенгаген, Берлін – 13-ту. Українських міст у рейтингу не виявилось. 

Експерти шведської IT-компанії EasyPark назвали Копенгаген “найрозумнішим” містом світу. Результати дослідження опубліковані у середу, 8 листопада. Друге і третє місце в рейтингу посіли Сінгапур та Стокгольм відповідно.


Серед чинників, які визначають смарт-місто, враховані, зокрема, наявність мобільного інтернету 4G, велика кількість точок доступу до Wi-Fi та швидкість інтернету, використання екологічно чистих джерел енергії, умови для ведення бізнесу, онлайн-доступ до державних послуг, політична активність населення та рівень його освіти, а також рівень життя людей. Крім того, враховувалось також і те, наскільки сучасною є транспортна інфраструктура у місті. Зокрема, експертами бралась до уваги наявність датчиків руху транспорту, автоматизованих паркувань (smart parking) та мобільних додатків для оренди автомобілів.

До десятки “найрозумніших” міст планети увійшли також Цюрих (4-е місце), Бостон (5), Токіо (6), Сан-Франциско (7), Амстердам (8), Женева (9) та Мельбурн (10). Лондон опинився на 17-му місці, а Париж – на 19-му.

У Німеччині найбільш “розумним” експерти назвали Берлін, який посів 13-те місце у світовому рейтингу. Крім того, на 14-му місці списку опинився Гамбург. Мюнхен посів 25-е місце, Дюссельдорф – 26-е, Байройт – 29-е, Ганновер – 30-е, Кельн – 31-е.

Залишити відповідь