Вівторок, 5 Грудня, 2023
Здоров'яПолітика

Росія заперечує, що український політв’язень хворий на рак

Російський і український омбудсмени обговорили деталі їх зустрічі і питання здоров’я деяких політв’язнів

Уповноважена з прав людини в РФ Тетяна Москалькова запевняє, що в’язень Едем Бекіров, якому через низку захворювань була привласнена перша група інвалідності, забезпечений у в’язниці всім необхідним.

Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денисова.

“За словами російського омбудсмена, хворий на діабет Едем Бекіров має експрес-прилади для вимірювання рівня цукру в крові безпосередньо в камері, а також забезпечений всім необхідним”, – пише український омбудсмен.

Крім того, Москалькова надала Денисової довідку про візит лікарів до Бекірова в Сімферопольське СІЗО, які встановили, що він міститься в чистій камері ще одним затриманим, який “надає йому допомогу, коли це потрібно”, і що він отримує передачі від рідних.

Москалькова також стверджує, що на прохання своєї української колеги звернулася до “керівнику” Федеральної служби виконання покарань в Криму, який пообіцяв їй, що 14 січня Едему Бекірова проведуть необхідних йому медичних досліджень в лікарні і нададуть всю необхідну медичну допомогу.

Російський омбудсмен розповіла і про стан іншого українського політв’язня – Станіслава Клиха.

“Уповноважений з прав людини Челябінської області повідомила їй, що Станіславу зробили всі необхідні аналізи і діагноз раку, який він підозрює у себе, не підтвердився. Буду звертатися до консула для перевірки цієї інформації”, – повідомила з цього приводу Людмила Денисова.

Залишити відповідь