Середа, 6 Грудня, 2023
АнонсиКультура

Куди піти 15 січня

Різдвяний концерт Національної капели бандуристів України

У Національної капели бандуристів, як у одного з найстарших творчих колективів України, є безліч гарних традицій. Але, мабуть, найкраща з них – це щорічний святковий концерт, що проводиться під час різдвяних свят.

Цього року колядувати та щедрувати капелі допоможуть заслужені артистки України Сусанна Чахоян та Руслана Лоцман.

Час: 15.00, 19.00.

Місце: Київський національний академічний театр оперети (вул. Велика Васильківська, 53/3).

Вартість: 60 – 480 грн.

Виставка колекції галереї Portal 11

Новий мистецький сезон галерея «Portal 11» відкриває експозицією робіт з власної колекції. Живопис, графіка, скульптура авторства відомих українських митців, серед яких О. Аксінін, Я. Гніздовський, М. Урбан, О. Владіміров, О. Коваль, І. Марчук, М. Примаченко, І. Турецький.

Час: 10.00.

Місце: Галерея «Portal 11» (вул. Трьохсвятительська, 11)

Вартість: вхід вільний.

Новорічний диксиленд Dixie.dp.ua

За сприяння Всеукраїнської асоціації естрадних і джазових оркестрів України.

DIXIE.DP.UA (м. Дніпро), Юрій Півень (гітара, банджо, вокал), Євген Самара (кларнет, саксофон, вокал)

Максим Нестеренко (труба), Павло Сухановський (бас-гітара), Юлія Гаранжа (вокал, укулеле), Ігор Шабаєв (барабани, washboard).

Програма:

Ф. Менкейн – Wabash-Blues

Ф. Мішам – American-Patrol

Р. Лопес/A. Nunes – Livery Stable Blues

Б. Моттен – South

П. Стіл – High-Society

В. Хенді – Memphis Blues

Дж. Мортон – Wolverine Blues

Д. Хейвуд – I’m coming Virginia

Т. Лейтон – After You’ve Gone

Б. Карлтон – Ja Da

С. Вільямс – Everybody Loves My Baby

К. Конрод – Singing The Blue

E. Уотерс – That Da Da Strain

T. Aллен – Big Chief Battle Axe

Д. Редман – St. James Infarmary

Tрадиційне – When The Saints Go Marching In

Original Ddixieland Jazz Band – Tiger Rag

Дж. Маркс/С. Саймонс – All Of Me

С. Секунда – Bei Mir Bistu Shein

Фон Тілзер – Alchoholic Blues

Х. Джонсон – Ice Cream

В. Хенді – St.Louis Blues

А. Метью – Weary Blues

П. Брахам – Limehouse Blues

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 300 грн.

Виставка «На пошану музею, з любов’ю до міста»

Музей історії міста Києва володіє унікальною колекцією мистецьких творів, присвячених Києву і киянам. За полотнами, скульптурами, гравюрами найславетніших українських художників можна простежити, як змінювалося місто, еволюціонувало мистецьке бачення урбаністичного середовища, які художні образи породжувала столиця упродовж ХХ сторіччя.

Розмаїття образів, поглядів, художніх технік, представлених у творах цього проекту, стане основою нового розділу музейної колекції – мистецької рефлексії Києва третього тисячоліття. По одному твору з експозиції кожного художника подаровано Музею історії міста Києва – на честь недавно відсвяткованого 40-річчя від заснування музею і з любов’ю до рідного міста. Найкращі твори сучасників приєднаються до славетної колекції, а разом із ними збірка поповниться і твором класика української скульптури ХХ століття Михайла Лисенка.

Учасники проекту: Гліб Вишеславський (живопис), Іван Григор’єв (живопис), Олеся Джураєва (графіка), Анна Духовична (живопис), Світлана Карунська (скульптура), Катерина Косьяненко (графіка), В’ячеслав Снісаренко (графіка), Лариса Піша (живопис), Світлана Фесенко (графіка).

У межах проекту 19 січня 2019 р. о 12.00 відбудеться кураторська екскурсія виставкою.

Час: 18.00.

Місце: Музей історії Києва (вул. Богдана Хмельницького, 7).

Вартість: вхідний квиток до музею.

Святковий концерт від Jazz Kolo

Музиканти заграють авторську програму з власних композицій. Виступають: Шимон Міка, Піотр Шмідт, Адам Загорський, Ігор Закус.

Час: 19.00.

Місце: Палац «Україна» (вул. Велика Васильківська, 103).

Вартість: 150 – 350 грн.

Виставка «Вишитий живопис
Гончарук Лідії. Нова сторінка»

Відвідувачі побачать понад 40 картин, створених за мотивами творчості майстрів живопису від епохи Відродження до наших часів. Усі вони вишиті шовком в авторській техніці на раритетній швейній машинці «Чайка».

Експонуватимуться репродукції витончених жіночих портретів Ренуара і Вермеєра, квіти Катарини Кляйн, натюрморт Хейсума та букети Редона Оділона, пейзажі Крижицького та Шишкіна. Частина виставки – присвята Україні та її історії. Будуть представлені відомі пейзажі Архипа Куїнджі та Петра Левченка, портрети отамана Івана Сірка й полковника Івана Богуна.

Також Лідія Гончарук вишила серію робіт із авторськими сюжетами, в яких втілена любов до рідного Києва та яскраві дитячі спогади. Так з’явились картини з засніженими куточками Лаври й Києва, мальовничими краєвидами України.

Лідія Гончарук народилася в Києві, в центрі історичної частини міста, на вулиці Воздвиженській. Із дитинства милувалась красою старовинних вуличок та гір Старого Подолу. Малювати почала рано, але присвятити своє життя суто творчості не склалось.

До вишивки картин приходила поступово. Спочатку це були невигадливі букетики та картинки. Із набуттям досвіду з`явились складніші роботи. Згодом Лідія Гончарук навчилася перекладати на мову шовкової нитки мазки художника, змішуючи їх, немов фарби, працюючи голкою як пензлем або олівцем. Іноді на створення однієї роботи витрачалось близько 6 місяців.

Час: 10.00.

Місце: Центр Української Культури та Мистецтва (вул. Хорива, 19в).

Вартість: вхід вільний.

Залишити відповідь