Неділя, 3 Березня, 2024
Економіка

Facebook інвестує $300 млн в розвиток журналістики

Частина з грошей піде на фінансування некомерційних журналістських організацій та на гранти для місцевих видань

Соціальна мережа голосила про плани протягом наступних трьох років інвестувати в локальні журналістські програми $300 млн. Про це повідомляє CNN.

Зокрема, йдеться про вкладення коштів в «програми новин, партнерство і контент». Частина грошей піде на фінансування некомерційних журналістських організацій, таких як Пулітцерівський центр та Report for America, а також на гранти для місцевих видань, які публікують новини.

«Ми не хочемо, щоб видавці від нас залежали, але ми хочемо х підтримати», – заявив віце-президент Facebook Кемпбелл Браун. За його словами, основна увага приділятиметься місцевій новинній екосистемі.

Видання зазначає, що місцеві газети та веб-сайти були знищені завдяки цифровій революції, і Facebook зокрема.  Компанія отримувала не лише мільярди доларів прибутку, а й величезну кількість уваги зі сторони аудиторії. Друковані видання потрапили у зону ризику ще до виникнення Facebook, але багато журналістів вважають, що саме соціальна мережа та компанія Google значним чином прискорили цей процес.

За словами Брауна, медіа-індустрія переживає новий етап розвитку, і ніхто достеменно не може сказати, яким буде журналістика майбутнього, але Facebook із своїми багатомільйонним інвестиціями хоче приєднатись до пошуку нового вирішення проблеми, що виникла.

CNN вважає, що цей крок має на меті покращити репутацію соціальної мережі, яка постраждала від кількох гучних скандалів минулого року, в медіа.

Браун зазначив, що $300 млн ще не виділені, але найближчим часом Facebook проведе дводенний саміт, присвячений локальним новинам, де і проведе дискусії з видавцями та «розгляне додаткові способи, завдяки яким можна буде зробити інвестиції».

Як повідомлялось, минулого року компанія Google також оголосила про свою ініціативу вкласти в розвиток журналістики $300 млн.

Залишити відповідь