Вівторок, 5 Грудня, 2023
Політика

Сенат США завадить зняттю санкцій з компаній Дерипаски

Сентатори США не підтримали ініціативу адміністрації президента Трампа скасувати санкції проти компаній, пов’язаних із російським олігархом Олегом Дерипаскою. Йдеться про фірми EN+, «Русал» і «ЄвроСібЕнерго».

Про це повідомляє The Hill.

За резолюцію проголосувало 57 членів Сенату, проти – 42.

Під час процедурного голосування ініціатива заручилася підтримкою необхідної в цьому випадку простої більшості сенаторів. Тепер законодавці перейдуть до розгляду цього документа.

За просування резолюції проголосувало 10 республіканців.

До голосування перед сенаторами виступив міністр фінансів Стівен Мнучин. “Адміністрація вважає, що санкції проти трьох компаній повинні бути зняті, тому що частка Дерипаски в господарюючих суб’єктах впала нижче 50%”, – зазначив він.

У свою чергу, лідер демократичної більшості в Палаті представників Стені Хойер заявив, що він вносить резолюцію, щоб перешкодити адміністрації Трампа скасувати санкції.

“Сьогодні я представляю резолюцію, яка не дозволить Міністерству фінансів скасувати санкції щодо бізнесу, контрольованого російським олігархом Олегом Дерипаскою, який був покараний за тісні відносини з президентом Путіним і діяльність, спрямовану на нанесення шкоди інтересам Сполучених Штатів”, – йдеться в заяві Хойєра.

Залишити відповідь