Вівторок, 5 Грудня, 2023
Економіка

Кабмін схвалив проект щодо субсидій

Кабінет міністрів України підтримав розроблений Міністерством фінансів проект Закону України “Про верифікацію і моніторинг державних виплат”.

Як повідомили у прес-службі Кабміну, цей закон дозволить врегулювати всі правові та організаційні засади здійснення верифікації та підвищити ефективність держвиплат.

“Для держави важливо, щоб громадяни могли оформити субсидію без бюрократичних перепон. Саме тому з переліку документів достатньо подати лише заяву та декларацію про доходи. У той же час вразливим місцем такої спрощеної процедури є ризики зловживань, і саме верифікація покликана виявити неправомірні, нецільові виплати “, – сказав Юрій Джигир, заступник міністра фінансів.

Він зазначив також, що у Держбюджеті закладено достатньо коштів на соціальні виплати, в тому числі з урахуванням підвищення ціни на газ, “але допомогу повинні отримувати ті, хто дійсно її потребує”.

“Платники податків не повинні платити комунальні послуги за громадян, які купують автомобілі вартістю понад 1,3 млн грн або акції на суму 26,2 млн грн”, – додав заступник голови Мінфіну.

Міністр соціальної політики Андрій Рева заявив, що Кабмін планує з березня 2019 року компенсувати витрати на оплату житлово-комунальних послуг, надаючи субсидії в готівковому варіанті. Рева відзначив, що гроші на руки видаватимуть тим, у кого субсидія була оформлена ще в жовтні 2018 року.

Залишити відповідь