Понеділок, 19 Квітня, 2021
novyny.org@gmail.com
Суспільство

Представництво ЄС очікує негайного звільнення українських моряків з РФ

У представництві Євросоюзу в Україні розраховують на гарантії належного лікування поранених українських моряків, яких тримають у Росії, а також сподіваються на якнайшвидше звільнення моряків.

“Ми очікуємо від Росії негайного та беззастережного звільнення 24 захоплених українських моряків. Крім того, ми закликаємо шанувати їхнє право на судове представництво та безперешкодний доступ консульських представників, а також гарантувати належне лікування для поранених членів екіпажу”, – йдеться в заяві речника представництва ЄС в Україні, оприлюдненій на сайті дипустанови.

У цьому контексті в заяві згадується, що представництву ЄС у Москві, а також 15 дипломатичним місіям ЄС було відмовлено в праві спостерігати за судовим процесом у Лефортовському міському суді.

У представництві ЄС в Україні також очікують, що Росія забезпечить безперешкодний і вільний прохід через Керченську протоку до Азовського моря та з нього відповідно до міжнародного права.

15-16 січня Лефортовський суд на три місяці продовжив арешт усім 24 українським морякам, захопленим у районі Керченської протоки.

Залишити відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.