П’ятниця, 20 Вересня, 2024
Економіка

Зона вільної торгівлі з Ізраїлем спростить для України торгівлю з ЄС

Найбільший ефект від угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Ізраїлем Україна отримає за рахунок Регіональної конвенції про пан-євро-середземноморські преференційні правила (Пан-Євро-Мед), яка набула чинності для України з 2019 року

Так вважає директор з наукової роботи, керівник центру економічних досліджень Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Вероніка Мовчан.

“Ізраїль не може вважатися великим торговим партнером України, експорт до цієї країни становить близько 1%. Однак, як і Україна, Ізраїль уклав угоду про ЗВТ з ЄС і також є підписантом конвенції Пан-Євро-Мед. Таким чином, окрім розвитку торгівлі, між нашими країнами розвиватиметься торгівля в рамках трикутника Ізраїль – Україна – ЄС, тобто проміжними товарами зі збереженням нульових ставок ввізного мита”, – прокоментувала Мовчан агентству “Інтерфакс-Україна”.

Вона також пояснила, що завдяки конвенції Україна зможе імпортувати з Ізраїлю сировину або компонент для кінцевого продукту на експорт до ЄС, не замислюючись про правила походження товару. Крім того, ЗВТ з Ізраїлем спрощує дотримання вимог при збереженні преференцій, якщо поставки проміжних товарів призначені для створення продукту на експорт до третьої країни.

У контексті старту наступного переговорного процесу, на думку експерта, Україні слід звернути увагу також на країни-підписанти цієї конвенції, зокрема, африканські і середземноморські країни.

“Водночас ми проводимо переговори про ЗВТ з Туреччиною, однак це складний процес. Країна перебуває в Митному союзі країн ЄС для промислових товарів. Таким чином, Туреччина і ЄС мають спільний ринок товарів промвиробництва. Відповідно до правил Митного союзу, Україна, підписавши ЗВТ з ЄС, отримала доступ до ринку промислових товарів Туреччини. У свою чергу ми зацікавлені в доступі до турецького агроринку, а він найбільш захищений. Тому переговори відбуваються дуже повільно – партнер не готовий йти на поступки”, – прокоментувала В. Мовчан.

Залишити відповідь