Середа, 17 Липня, 2024
Суспільство

Івано-Франківська область стала найбільш екологічно чистим регіоном України

Найекологічнішим регiоном України визнaли Чернiвецьку область,а друге мiсце в рейтингу посіла Івано-Франківська.

Про це зазначено у екологічному рейтингу регіонів України, опублікованому в журналi «Фокус».

В Івано-Франківській області, як і в усій Західній Україні, найбільше населення скаржиться на агропромислові холдинги, зазначає Людмила Циганок, керівник проектів “ECOBUSINESS. Екологія підприємства” і “ЕКОтрансформація”. При цьому викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря в порівнянні з 2016 роком збільшилися на 0,8%. Найбільшим забруднювачем повітря залишається Бурштинська ТЕС.

Керівник центру екології та розвитку нових технологій, Владислав Антипов зазначає, що промисловість України будувалась в умовах повної відсутності екологічних вимог. Наразі власникам підприємств необхідно проводити комплексну екологічну модернізацію, оскільки це основа їх сталого розвитку та росту капіталізації. Теплові електростанції проводять модернізацію енергоблоків та встановлюють фільтри. Цементні заводи переходять на сухе виробництво, що зменшує викиди в повітря. Реалізуються проекти з переробки та утилізації відходів в різних галузях промисловості.

Зокрема, ДТЕК за останні 5 років вклала 180 млн. дол. в масштабну модернізацію трьох енергоблоків Бурштинська ТЕС, що суттєво покращило екологічні показники. А за останні 6 років ДТЕК вдалося вдвічі збільшити обсяги утилізації відходів від спалювання вугілля – золошлаків.

Найбільші полігони області розташовані поблизу Івано-Франківська, Калуша, Коломиї, Долини, Надвірної. Найбільше відходів складують на івано-франківському полігоні ТПВ. Незважаючи на це, регіон є одним з найбільш екологічно чистих у країні.

Залишити відповідь