Субота, 15 Червня, 2024
АнонсиКультура

Куди піти 29 січня

Концерт Algiers

Дух революції, пісні робітників в рабстві, індастріал і поп-мотиви. Дуже складно уявити чотири таких різних напрямки, які в підсумку зійдуться в одній точці, але можливо, оскільки це творчість групи Algiers. Американці вперше виступлять в Україні у межах туру на підтримку альбому The Underside Of Power.

Algiers складається з Франкліна Джеймса Фішера, Райана Мена, Лі Теча і Метта Тонга. Франклін, Райан і Лі – друзі з дитинства і виросли в Атланті, але Algiers заснували, коли переїхали жити в Лондон.

Їм ставить високі оцінки Pitchfork, AllMusic, Clash, Rolling Stone і Vice. Вони катають тур за туром, без сорому виступаючи як у великих містах, так і в найвіддаленіших глухих населених пунктах – адже справа революції має процвітати всюди. Учасники групи цікавляться історією різних країн, відвідують місця, де проходили бойові конфлікти. Надихаються побаченим і розповідають про це в своїх піснях, нехай і без прямих відсилань.

Час: 19.00.

Місце: MonteRay Live Stage (вул. Прорізна, 8).

Вартість: 550 – 790 грн.

Відкриття виставки Андрія Гуренка «CAMERA LUCIDA»

Андрій Гуренко не працює серіями – його художня оповідь продовжується роками, трансформуючись, варіюючись у деталях, але зберігаючи первинну матрицю. Таке бачення подібне до міфологічної картини світу: оповідь триває, незалежно від часу; імена героїв змінюються, але їхні поведінкові моделі лишаються впізнаваними; рівень сприйняття залежить від реципієнта зокрема і від культурно-історичної епохи загалом.

Цей підхід може надати необмежений простір візуальних змістів для уважного глядача, не заангажованого супровідними пояснювальними текстами на кшталт «що саме хотів сказати автор».

Наразі автор і далі говорить, і далі творить свій метанаратив. Нова виставка Андрія Гуренка – це новий розділ до авторської міфології, частково візуалізованої в його попередніх проектах.

Буквально camera lucida (лат. світла кімната) – оптичний прилад, у якому промені світла, проходячи крізь призму й відбиваючись у дзеркалі, встановленому під кутом, дають зображення предмета. В переносному сенсі камера-люцида – це і є художнє бачення. І коли «оптичні прилади» мистця і глядача резонують – зображення переходить із царини оптики в царину образотворення.

Про автора. Андрій Гуренко народився 1970 року в Києві. Закінчив Київський технологічний інститут легкої промисловості (1988-1993), диплом художника-модельєра. Працює в царині живопису, графіки та ленд-арту. Член Всеукраїнської творчої спілки художників «БЖ-Арт». Роботи перебувають у приватних колекціях України, Росії, Німеччини, Швеції, США, Австралії, Хорватії. Живе в Києві.

Час: 18.00.

Місце: Галерея «АВС-арт» (Андріївський узвіз, 2б).

Вартість: вхід вільний.

Концерт «Сонатний вечір»

Три генії ХХ ст: Лятошинський, Барток, Шостакович

Виконує:

Тетяна Андрієвська (фортепіано)

Ігор Андрієвський скрипка)

Програма:

Б. Лятошинський – Соната для скрипки і фортепіано, тв.19:

I. Allegro impetuoso ІІ. Tempo Precedente ІІІ. Allegro Molto Risoluto

Б. Барток – Соната № 2 для скрипки і фортепіано, тв.17в:

Molto moderato Allegretto

Д. Шостакович – Соната для скрипки і фортепіано, тв.134:

І. Andante ІІ. Allegretto ІІІ. Largo

Час: 19.00.

Місце: Національна філармонія України (Володимирський узвіз, 2).

Вартість: 70 – 250 грн.

Відкриття виставки Антона Логова «Зошити»

У проекті «Зошити» Антон Логов рефлексує на тему цілісності України. «Зошити» – це серія графічних і колажних робіт, яка з’явилася як виклик, або сподівання, що завтра буде краще, ніж сьогодні.

До рук художника потрапила підбірка не розрізаного паперу для зошитів у лінійку та набір радянських фото-листівок «Крим», «Київ», «Нікітський ботанічний сад у Ялті». Антон зрозумів, що нерозрізаний на листи папір для зошитів – це дуже сильний образ. Це начебто карта ще цілісної України до революції та війни.

За словами автора: «Всі роботи вертикального формату і в експозиції вони будують довгу горизонталь. Це і є ідеальна гармонія, до якої прагне останніми роками Україна. Але це ідеал, а не реальність».

Абстрактне тло в деяких роботах досить агресивний і вони побудовані на візуальних контрастах та абсурдистських сенсах, які випадково виникають, як співставлення фарби і фотозображення. На деяких паперах у формі колажу з’являються приклеєні пакети з магазину, тканини з майстерні і залишки коробок з гофрокартону. Вони створюють умовний рельєф руйнації.

Друга лінія проекту – це серія чорно-білих та сірих абстрактних графік формату А4, на яких зображено фантастичну розповідь про нашу планету нібито з космосу. Погляд ніби з іншого світу на Крим, Україну і загалом на Землю. Звідти не видно кордонів і війн.

Остання лінія проекту – анархічні, скріплені між собою дерев’яні рами та підвішені у просторі інсталяційні об’єкти. На них в анархічному порядку прикріплені різні побутові речі й окремі фрази, написані на клаптиках картону. Матеріал символізує тимчасовість, а хаотичність інсталяції – незрозумілість нашого часу.

Час: 11.00.

Місце: Port creative hub (вул. Набережно-Хрещатицька, 10а).

Вартість: вхід вільний.

Залишити відповідь